Popredná konferencia energetických regulátorov

Budapešť, Maďarsko, September 9, 2016 – 15. konferencia o investíciách a regulácii v energetike vytvára platformu pre stretnutie veľkého počtu odborníkov z oblasti energetiky a poskytuje im komplexný prehľad o rýchlo sa vyvíjajúcom sektore energetiky. Konferenciu organizuje Regionálne združenie regulátorov v energetike (ERRA) v spolupráci so slovenským Úradom pre reguláciu sieťových odvetví v Bratislave.

Konferencia sa koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

ERRA konferencia je tradičným miestom stretnutia energetických regulátorov, zástupcov vlády, investorov, konzultantov, zástupcov bánk, právnikov – tých, ktorí pôsobia v energetickom sektore. Podujatie slúži ako popredné medzinárodné sympózium energetických regulátorov z celého sveta, nakoľko zvyčajne priláka účasť viac ako 100 regulátorov z vyše 40 krajín. Konferencia sa v minulosti konala v Budapešti, Istanbule, Varšave, Petrohrade, Izmire, Tallinne, Baku and Bukurešti.

Cieľom konferencie je tento rok opäť zamerať sa na niektoré pálčivé otázky nášho sektora. 1. DEŇ  Stav energetiky na SlovenskuDopad úsilia o zmiernenie klimatickej zmeny na energetické trhy 2. DEŇ  SMART regulácia pre vyvíjajúce sa energetické trhyZabezpečenie a zachovanie prístupu k spoľahlivej energii

Predpokladá sa, že konferenciu zaháji slovenský premiér Robert Fico.

Sme radi, že môžeme oznámiť mená hlavných rečníkov 15. konferencie ERRA o investíciách a regulácii v energetike:

 Maroš Šefčovič, podpredseda pre energetickú úniu Európskej komisie

 László Varró, hlavný ekonóm Medzinárodnej agentúry pre energiu

 Patrick Graichen, riaditeľ Agora Energiewende, Nemecko.

Na konferencii vystúpi v diskusných paneloch 20 regulátorov. Svoje vystúpenie v roli rečníka na ERRA konferencii medzi inými potvrdili zástupcovia nasledovných organizácií:  Medzinárodná agentúra pre energiu  E-Control  Oxera  NAFTA, a.s.  RWE Slovensko  Pöyry Management Consulting (Deutschland)  DNV GL – Energy  NGK Italy S.R.L.  KPMG  Austrian Power Grid  Centre for European Policy Studies (CEPS)

Oficiálnymi jazykmi konferencie sú angličtina a ruština.

Podrobný program konferencie nájdete na: TU

Regionálne združenie regulátorov v energetike (ERRA) je dobrovoľnou organizáciou pozostávajúcou z nezávislých regulačných orgánov prevažne z Európy, Ázie, Afriky, Stredného východu a USA. V súčasnosti v rámci ERRA spolupracuje 30 riadnych a 7 pridružených členov. Hlavným cieľom združenia je zvýšiť výmenu informácií a skúseností medzi jej členmi a rozšíriť prístup k skúsenostiam v oblasti regulácie v energetike po celom svete. Navštívte stránku www.erranet.org .

Odporúčané články
Dni energie na Slovensku 2016
1.8.2016 16:51 - Energie pre Vás

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2016 | Designed & Programmed by Richard Haríň