Dotácie na výstavbu nízkoenergetických drevodomov a postup podávania žiadosti
1.8.2017 9:40 - Energie pre Vás

Po tom, čo sa k návrhu vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyjadrili zainteresované strany (inštitúcie, ale aj verejnosť), práve prebieha rozporové konanie k vzneseným pripomienkam. Po ich vyhodnotení a prípadnej akceptácií zmien očakávame publikovanie konečnej verzie vyhlášky, na základe ktorej by mohli byť občanom SR poskytnuté ďalšie dotácie, tentoraz na pokrytie časti nákladov spojených s výstavbou drevených domov s nízkou spotrebou energie.

Dotácie na elektromobily a hybridy (+cenník)
24.5.2017 1:58 - Energie pre Vás

Po zrušenom Recyklačnom fonde SR ostalo 5 mil. EUR, ktoré sa Ministerstvo hospodárstva SR rozhodlo poskytnúť záujemcom o kúpu elektromobilov, resp. hybridov. Združenie automobilového priemyslu pridalo ďalších 200 tis. EUR a tak firmy, obce, ale aj fyzické osoby môžu získať dotáciu až do výšky 5.000 EUR.

Dotácie na slnečné kolektory, fotovoltické články, kotly na biomasu a tepelné čerpadlá
17.12.2016 22:20 - Energie pre Vás

Technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie (solárne panely, fotovoltaické panely, tepelné čerpadlá, kotly na pelety či splyňovanie dreva) majú svoje nepopierateľné výhody a určite im bude patriť budúcnosť. Svojou prevádzkou dokážu ušetriť tak Vaše peniaze, ako aj životné prostredie. Avšak v dnešnej dobe ich razantnejšiemu prieniku na trh, predovšetkým domácností, bráni pomerne vysoká investičná náročnosť. Postupom času by mali ceny týchto technológií klesať a naopak ceny elektrickej energie, plynu či tepla by mali rásť, čo určite podporí našu motiváciu k ich nákupu.

Dotácie na energetické audity sú k dispozícii
12.12.2016 1:35 - Energie pre Vás

Príspevok (dotácia) na zateplenie rodinného domu
9.6.2016 1:08 - Energie pre Vás

Odporúčané články
Dni energie na Slovensku 2016
1.8.2016 16:51 - Energie pre Vás

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2016 | Designed & Programmed by Richard Haríň