Rozvoj elektromobility môže paradoxne prispieť k poklesu cien elektriny
1.8.2017 14:07 - Energie pre Vás

Zatiaľ je u nás elektromobilita doslova „v plienkach“. Avšak existujú už prvé lastovičky, ako napríklad elektro-taxi v Bratislave či špedičné služby zabezpečované elektromobilmi na kratšie vzdialenosti. . V nasledujúcom rozhovore s Jozefom Badidom, analytikom nášho portálu sa dozviete viac o tejto progresívnej technológií.

Krásne spieva a je aj eko - Sima Martausová
24.7.2017 10:09 - Energie pre Vás

Hudba je každodennou súčasťou našich životov aj bez toho, aby sme ju vyhľadávali. Spríjemňuje nám voľné chvíle, cestu v aute, dôležité životné udalosti, ale aj bežnú dennú rutinu. My vám prinášame rozhovor so speváčkou, ktorej piesne zanechávajú stopu a povznášajú ľudskú dušu. Čo pesnička, to zážitok a hlboké zamyslenie. Reč je o mladej, talentovanej a originálnej speváčke Simone Martausovej, ktorá miluje hudbu, dobrú kávičku a o jej vzťahu k téme trvalo udržateľného rozvoja.

Priložte aj vy ruku k dielu a zabojujte za čistejšie okolie
13.7.2017 14:40 - Energie pre Vás

Obzeráte sa niekedy okolo vás? Ak áno, tak určite vidíte to množstvo odpadu, na miestach, na ktoré rozhodne nepatrí. Ak vám záleží na tom v akom prostredí žijete, skúste sa zamyslieť nad tým, či aj okolie vášho paneláku nepripomína smetisko, hlavne v jari, keď sa roztopí sneh. Lastovičkou v boji za zmenu týchto pomerov a čistejšie okolie je aj Zelená hliadka. Prečítajte si náš príspevok a premýšľajte nad tým, že začať je potrebné vždy od seba. Ak priložíme ruku k dielu, spoločnými silami pomôžeme dobrej veci a vytvoríme si krajšie a zdravšie životné prostredie.

Dajme veciam druhú šancu
10.7.2017 14:37 - Energie pre Vás

Každý si zaslúži druhú šancu. Na mysli máme nielen nás ľudí – omylné tvory, ale aj veci. Plné skrine, šatníky, neustále nákupy, stovky kabeliek, topánok – to je príbeh takmer každej ženy. Ak by sme išli len po povrchu, povieme si zbytočne minuté peniaze. Tieto nákupy však majú aj iný, širší dopad, a to práve ten ekologický. Veľké množstvo použitých materiálov, surovín, neľudské pracovné podmienky v krajinách tretieho sveta, detská práca, odpad v podobe vyhodeného šatstva. Práve preto aj oblečenie a obmedzenie jeho nakupovania je významným činiteľom v boji za záchranu našej planéty a pri napĺňaní myšlienok trvalo udržateľného rozvoja. Čítajte a inšpirujte sa aj vy týmto mladým kreatívnym párom.

Exkluzívny rozhovor s Petrom Čižnárom - šéfom spoločnosti JAVYS
3.7.2017 14:32 - Energie pre Vás

Jadrová energetika je podstatnou súčasťou slovenského energetického mixu, a preto je dôležité jej venovať pozornosť. K významným hráčom na tomto poli rozhodne patrí Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečujúca činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky, čím sa významne podieľa na energetickej bezpečnosti Slovenska. Nie menej dôležitú úlohu zohráva jej dcérska spoločnosť JESS v projekte potenciálnej výstavby nového bloku jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Pri všetkých svojich činnostiach kladie JAVYS dôraz na ochranu životného prostredia. Viac o tom, kto je JAVYS a aká je jej činnosť sa dozviete v exkluzívnom rozhovore s generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva v jednej osobe Ing. Petrom Čižnárom, PhD., MBA.

Adela Banášová je Eko - buďte Eko aj vy!
29.5.2017 14:29 - Energie pre Vás

V živote je dôležité mať vzory. Samozrejme, tie pozitívne, a preto vám portál Energie pre Vás prináša exkluzívny rozhovor s dámou, ktorá je bezpochyby pre mnohých inšpiráciou. Tým vzorom je nielen kvôli práci a popularite, ale predovšetkým kvôli jej šarmu, prirodzenosti a ľudskosti. Reč nie je o nikom inom ako o skvelej moderátorke – Adele Banášovej, ktorá podporila podujatie venované trvalo udržateľnému rozvoju, DENS 2017 – Byť Eko je In, buďte Eko aj Vy!

Neváhajte a zapojte sa aj Vy. Šancu má každý
2.5.2017 18:36 - Energie pre Vás

Obnoviteľné zdroje energie sú v kurze a ešte tobôž, keď je možné z programu Zelená domácnostiam získať na ich kúpu aj dotácie. V roku 2017 je vrece plné peňazí a každý kto je aktívny a dostatočne sa pripraví môže získať tieto dotáciu. Zabojujte aj vy a staňte sa trvalo udržateľnou a sebestačnou domácnosťou.

J. Badida: Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, energetika sa týka nás všetkých
28.4.2017 18:32 - Energie pre Vás

Určite si všetci dobre pamätáte na chaos okolo cien elektriny, ktorý sa Slovenskom prehnal ako hurikán a nechal po sebe spúšť aj v podobe odvolaného predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Aj keď energetika nie je pre bežného človeka tou naj „sexy“ témou, napriek tomu sa nás týka, pretože všetci svietime, používame spotrebiče a naše zodpovedné, resp. nezodpovedné správanie sa potom odzrkadľuje aj v našich peňaženkách.

Skúpy dvakrát platí
20.4.2017 18:36 - Energie pre Vás

Prinášame Vám druhú časť rozhovoru, ktorý je pokračovaním Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci a opäť sa Vám prihovoria pán Ing. Rudolf Kürth a Matej Plesník, Dis.

Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci
8.4.2017 13:31 - Energie pre Vás

Sme takí bohatí, aby sme nakupovali lacné veci a využívali lacné riešenia?

Inšpiruj sa. Zdvihni odpad aj Ty a budú sa diať zázraky!
10.3.2017 11:36 - Energie pre Vás

Dnes Vám prinášame rozhovor s mladým, inšpiratívnym manželským párom, ktorý okrem toho, že žije svoj život robí aj čosi na viac. Záleží im na životnom prostredí a svojím konaním to každý deň dokazujú. Ich cieľom je snaha o čistejšie a krajšie životné prostredie a motivácia nás všetkých. Priložte aj Vy ruku k dielu dvihnutím aspoň jedného kusu odpadu denne a začnú sa diať zázraky.

Aj v podnikaní existuje eco prístup. Dôkazom je Eco friendly hotel Dália
14.12.2016 10:04 - Energie pre Vás

Je jedným z prvých ekologických hotelov na Slovensku a jediným na východe našej krajiny. Áno, reč je o hoteli Dália. Situovaný v tichej uličke v centre mesta Košice. Krásne prostredie, vynikajúce služby, milý personál a ekologický prístup. Práve tento hotel je príkladom spoločensky zodpovedného podnikania, vyznávajúceho a prezentujúceho hodnoty, na ktorých záleží. Byť ekologický a šetrný k životnému prostrediu je pre nich životnou filozofiou, na ktorej budujú. Prinášame Vám rozhovor s príjemnou dámou, ktorá je dušou tohto projektu a riaditeľkou hotela Dália – Ing. Dagmar Amrichová. Dúfame, že sa inšpirujete hotelom Dália a tento ekologický prístup si osvojíte v rámci Vášho každodenného života ako aj podnikania.

Urban Rusnák: Začiatok výstavby plynovodu TAPI by mal byť pre Európu budíčkom
17.12.2015 9:29 - Energie pre Vás

Rozhovor s Urbanom Rusnákom, generálnym tajomníkom Energetickej charty

prof. Petráš: Budovy budúcnosti: inteligentné, autonómne, zdravotne neškodné a energeticky úsporné
22.10.2015 9:19 - Energie pre Vás

II. časť rozhovoru s prof. Dušanom Petrášom, predsedom Združenia pre podporu obnovy bytových domov

prof. Petráš: Obn. budov nie je len mód. trend, ale nevyhnutnosť, keďže byt. fond má v priemere 40r.
1.10.2015 9:10 - Energie pre Vás

I. časť rozhovoru s prof. Dušanom Petrášom, predsedom Združenia pre podporu obnovy bytových domov

Nikolaj Tymoščuk: Ukrajinský koridor zostáva najvýhodnejšou trasou pre ruský plyn
27.8.2015 9:02 - Energie pre Vás

II. časť rozhovoru s Nikolajom Tymoščukom, riaditeľom Zastupiteľskej kancelárie Ukrajinskej ligy priemyselníkov a podnikateľov v EÚ

Nikolaj Tymoščuk: Zvýšenie domácej ťažby plynu – riešenie pre Ukrajinu
4.8.2015 8:53 - Energie pre Vás

I. časť rozhovoru s Nikolajom Tymoščukom, riaditeľom Zastupiteľskej kancelárie Ukrajinskej ligy priemyselníkov a podnikateľov v EÚ

Urban Rusnák: Plynovej kríze v 2009 sa určite dalo predísť
15.4.2015 8:45 - Energie pre Vás

Rozhovor s Urbanom Rusnákom, generálnym tajomníkom Energetickej charty

Kobolev, šéf Naftogazu: Sme pripravení upraviť náš kontrakt s Gazpromom
2.6.2014 20:09 - Energie pre Vás

Rozhovor s Andrejom Kobolevom, šéfom ukrajinskej ropno-plynárenskej spoločnosti Naftogaz

Allen, britský veľvyslanec: South Stream je kontroverzným projektom
5.5.2014 19:59 - Energie pre Vás

Rozhovor s JE Jonathanom Allenom, britským veľvyslancom v Bulharsku a riaditeľom pre energetiku strednej a východnej Európy

Odporúčané články
Dni energie na Slovensku 2016
1.8.2016 16:51 - Energie pre Vás

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2016 | Designed & Programmed by Richard Haríň